Biatlhon

Viessmann – generální partner českého biatlonu

      NOVINKY

Ve svém posledním letošním závodě doběhla Vítková devátá

Vzhledem k protestní absenci českých biatlonistů na poslední štaci Světového poháru v ruské Ťumeni byl stíhací závod žen na norském Holmenkollenu posledním představením pro české biatlonistky. A naše letošní tahounka Veronika Vítková se v něm s úspěšnou sezónou rozloučila dalším kvalitním výsledkem.

Jako první se na trať vydala vítězka sprintu Slovenka Anastasia Kuzminová. A díky solidnímu náskoku vydržela v čele i po druhé ležce, kde musela na dva trestné okruhy. Vítková i Puskarčíková odstřílely úvodní ležku čistě a posunuly se pořadím vpřed, ovšem na té druhé obě chybovaly.

Kuzminová o své vedení přišla po první stojce, kde předvedla další dvě minely, a opustila tak dočasně medailové pozice. Na první místo se třemi čistými položkami prostřílela Němka Hildebrandová, kterou naháněla Švédka Brorssonová a překvapivě i Laura Dahlmeierová, která se díky čistému nástřelu a skvělému běžeckému výkonu dokázala propracovat na přední pozice, ačkoli startovala až jako osmadvacátá!

Hildebrandová si své medailové ambice odstřelila na druhé stojce, po níž musela na dvě trestná kola. A čekalo se, co předvede silné duo D+D, tedy Domračevová, Dahlmeierová, které přijelo na střelnici hned po Němce. Dahlmeierová dvěma chybami napodobila svou reprezentační kolegyni, ovšem Běloruska pálila přesně. Stejně jako Kuzminová, která se tak spolu s ní vrátila do čela a bylo jasné, že právě tyto dvě závodnice si to rozdají o zlato. Čistě zastřílely i obě české reprezentantky, což pro Vítkovou znamenalo posun na 9. a pro Puskarčíkovou na 32. příčku.

Boj o první místo pro sebe v závěrečném stoupání rozhodla Domračevová. Kuzminovou však stříbrná medaile tolik mrzet nemusí, neboť díky ní výrazně navýšila své vedení ve Světovém poháru. Její největší soupeřka Kaisa Mäkäräinenová dnes totiž doběhla až jako dvaadvacátá. Solidní formu poslední dní potvrdila bronzem Američanka Susan Dunkleeová.