Biatlhon

Viessmann – generální partner českého biatlonu

      NOVINKY

Štafetový závod se Češkám nepovedl, zvítězily Francouzky

Ani ideální podmínky na trati nepomohly českým biatlonistkám vylepšit šesté místo ze štafetových závodů v Hochfilzenu a Ruhpoldingu. Po 2 trestných kolech naopak doběhly až třinácté. A to ještě jen díky skvělému výkonu Vítkové na posledním úseku.

Jako první z českého kvarteta vyrazila na trať Eva Puskarčíková. Běžecky ale zaostávala a na úvodní ležku přijížděla až devatenáctá. Po dvou dobíjeních na obou střeleckých položkách předávala se ztrátou 53 sekund na vedoucí Italku Vitozziovou na 14. místě.

Jessica Jislová na druhém úseku si zpočátku vedla výborně. Ležku vyčistila za 26 sekund a poskočila na desátou příčku. Na stojce však přišel pád. Svých pět terčů nedokázala sestřelit ani za 61 sekund a s trojím dobíjením, takže putovala na trestné kolo. Po něm předávala jako šestnáctá s hrozivou ztrátou na stále vedoucí Itálii.

Markétě Davidové na třetím úseku se střelba také výrazně nevydařila. Na ležce musela rovnou na dvě trestná kola a stojku zvládla jen s dvojím dobíjením. Veronice Vítková tak předávala s obří čtyřminutovou ztrátou na 19. místě. Na čele už v tu chvíli jely Francouzky, které tam v průběhu třetího úseku vytáhla skvělým výkonem Marie Dorinová-Habertová.

Finišmanka Vítková pak už předvedla to nejlepší, co mohla, obě položky odstřílela čistě, na svém úseku byla šestá, ale víc, než posun na konečné třinácté místo z toho být nemohlo. Bescondová Francouzkám udržela první místo až do cíle, ačkoli se na ni snažila dotírat nakonec stříbrná Němka Dahlmeierová. Italky, které kralovaly první polovině závodu, se nakonec musely spokojit s bronzem.