Biatlhon

Viessmann – generální partner českého biatlonu

      STATISTIKY

Nominace týmů pro SP v Östersundu 2016

Česká republika

 

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr, Adam Václavík

Ženy: Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková

 

Estonsko

Muži: Kauri Kõiv, Rene Zahkna, Kalev Ermits

Ženy: Grete Gaimová, Johanna Talihärmová, Kadri Lehtlaová

 

Francie

Muži: Jean-Guillaume Béatrix, Fabien Claude, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade, Simon Fourcade

Ženy: Célia Aymonierová, Anaïs Bescondová, Justine Braisazová, Marie Dorinová Habertová, Anaïs Chevalierová

 

Itálie

Muži: Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Giuseppe Montello, Dominik Windisch

Ženy: Nicole Gontierová, Karin Oberhoferová, Alexia Runggaldierová, Federica Sanfilippová, Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová

 

Kanada (nominace pro první tři díly SP)

Muži: Nathan Smith, Brendan Green, Scott Gow, Christian Gow, Macx Davies

Ženy: Rosanna Crawfordová, Julia Ransomová, Megan Tandyová, Sarah Beaudryová

 

Kazachstán

Muži: Maxim Braun, Anton Pantov, Vassilij Podkorytov, Jan Savickij

Ženy: Anna Kistanovová, Alina Rajkovová, Darja Usanovová, Galina Višnevskajaová

 

Německo

Muži: Benedikt Doll, Erik Lesser, Arnd Peiffer, Simon Schempp

Ženy: Laura Dahlmeierová, Miriam Gössnerová, Maren Hammerschmidtová, Franziska Hildebrandová, Vanessa Hinzová, Franziska Preußová

 

Norsko

Muži: Ole Einar Bjørndalen, Johannes Thingnes Bø, Emil Hegle Svendsen, Henrik L’Abée-Lund, Lars Birkeland, Erlend Bjøntegaard

Ženy: Tiril Eckhoffová, Fanny Birkelandová, Marte Olsbuová, Ingrid Tandrevoldová Henrik L’Abée-Lund a Erlend Bjøntegaard budou startovat i v úvodních závodech IBU Cupu.

 

Polsko

Muži: Grzegorz Guzik, Rafał Penar, Mateusz Janik

Ženy: Krystyna Guziková,Magdalena Gwizdońová, Monika Hojniszová, Kinga Mitorajová, Kamila Żuková

 

Rakousko

Muži: Julian Eberhard, Simon Eder, Sven Grossegger, Dominik Landertinger, Felix Leitner, Daniel Mesotitsch

Ženy: Fabienne Hartwegerová, Lisa Hauserová, Christina Riederová, Julia Schwaigerová

 

Rusko

Muži: Anton Babikov, Maxim Cvetkov, Jevgenij Garaničev, Anton Šipulin + další dva muži

Ženy: Tatjana Akimovová, Olga Podčufarovová, Světlana Slepcovová, Victorija Slivková + ještě jedna žena

 

Slovensko

Muži: Tomáš Hasilla, Matej Kazár, Martin Otčenáš, Michal Šíma

Ženy: Ivona Fialková, Paulína Fialková, Jana Gereková, Terézia Poliaková

 

Švédsko

Muži: Fredrik Lindström, Jesper Nelin, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson

Ženy: Anna Magnussonová, Hanna Öbergová, Mona Brorssonová, Linn Perssonová

 

Švýcarsko (nominace pro první dva díly SP)

Muži: Mario Dolder, Jeremy Finello, Benjamin Weger, Serafin Wiestner

Ženy: Aita Gasparinová, Selina Gasparinová, Lena Häckiová, Ladina Meierová-Rugeová

 

Ukrajina

Muži: Vitalij Kilčyckyj, Dmytro Pidručnyj, Artěm Pryma, Vladimir Semakov, Serhij Semenov, Olexander Žyrnij

Ženy: Julija Džimová, Anastasija Merkušynová, Olena Pidhrušná, Iryna Varvynecová + dvě závodnice z IBU Cupu

 

USA (nominace pro první tři díly SP)

Muži: Lowell Bailey, Tim Burke, Russell Currier, Sean Doherty (v Östersendu nepojede), Leif Nordgren

Ženy: Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Joanne Reidová