Biatlhon

Viessmann – generální partner českého biatlonu

NOVINKY

Napínavý souboj o velký křišťálový glóbus pro sebe posledním závodem rozhodla Mäkäräinenová

V předposledním díle Světového poháru v norském Oslu se Kaise Mäkäräinenové výsledkově nedařilo a zdálo se, že její naděje na zisk třetího celkového triumfu ve Světovém poháru jsou ztraceny v nenávratnu. Do čela se tehdy vrátila Slovenka Kuzminová a vypadalo to, že svoji nejlepší sezónu vyšperkovanou dvěma zlatými olympijskými medailemi završí i premiérovým ziskem velké křišťálového glóbu. Ale po poslední biatlonové štaci v ruské Ťumeni je vše jinak.

Finka se totiž na poslední chvíli vzepjala k perfektním výkonům, zatímco Slovence se přestalo dařit. Po sprintu a stíhačce se Mäkäräinenová přiblížila Kuzminové na titěrný rozdíl 5 bodů a v závodě s hromadným startem své tažení korunovala. Nakonec zvítězila o pouhé 3 body!

Obě sokyně v posledním závodě shodně třikrát chybovaly na střelnici a o výsledku celé sezóny nakonec rozhodla až poslední střelba. Kuzminová musela na trestné kolo, kde ztratila svůj 25sekundový náskok na Finku. Ta totiž zastřílela čistě a závěrečné běžecké pasáži pak Slovenku jasně předčila. Výsledkem bylo šesté místo, zatímco Kuzminová doběhla až jedenáctá. Finka navíc kromě velkého glóbu získala i malý za závody s hromadným startem.

Závod ovládla Běloruska Domračevová o necelé dvě sekundy před slovenským překvapením Fialkovou. Bronz bere Francouzka Chevalierová.

Veronika Vítková kvůli českému bojkotu v konečném hodnocení Světového poháru klesla na 8. pozici, 35. skončila Eva Puskarčíková, 59. Jessica Jislová, 88. Veronika Zvařičová a 91. Markéta Davidová.