Biatlhon

Viessmann – generální partner českého biatlonu

      NOVINKY

Fourcade nekompromisně opanoval závěrečný sprint, a zajistil si tak vítězství ve Světovém poháru!

Poslední podnik této sezóny Světového poháru v biatlonu přivítala ruská Ťumeň. Prvním závodem byl sprint mužů, po jehož konci se skloňovalo jediné jméno – Martin Fourcade. Francouzský biatlonový fenomén si totiž suverénním způsobem připsal nejen vítězství v závodě, ale také malý křišťálový glóbus za vítězství v této disciplíně, a především velký křišťálový glóbus za celkové vítězství v celém ročníku. Už posedmé v řadě! Jeho jediný konkurent Johannes Thingnes Bö totiž doběhl až čtrnáctý, takže Francouz už nemůže být ve zbývajících závodech bodově předstižen. V celkovém hodnocení sprintu to však bylo těsné, protože Fourcade předstihl Böho o pouhé dva body.

Ve hře zůstávají ještě malé křišťálové glóby za stíhací závod a závod s hromadným startem. Fourcade sice v hodnocení obou těchto disciplín vede, ale Bö ho stále ještě může předstihnout.

Fourcadův ruský sprinterský triumf byl nezpochybnitelný. Na střelnici byl bezchybný a k tomu si připsal nejrychlejší běžecký čas. Radost francouzských fanoušků podtrhl druhým místem Desthieux, z bronzu se radoval Švéd Lindström.

Čeští reprezentanti na protest proti nedůslednému postupu IBU vůči ruskému dopingovému skandálu v Ťumeni nestartují, stejně jako Ukrajinci, Američané, Kanaďané a někteří slovinští a švédští závodníci.