Biatlhon

Viessmann – generální partner českého biatlonu

      NOVINKY

Českým biatlonistům po sprintu nevyšel ani stíhací závod

Ve sprintu díru do světa neudělali a ani stíhací závod nebyl lepší. Ondřej Moravec ani Michal Krčmář si nijak nepolepšili a obsadili 29. a 43. místo. Z vítězství se radoval Martin Fourcade, který si tak upevnil vedení v celkovém pořadí Světového poháru.

Jako první vystartoval do závodu Nor L’Abbé-Lund, ale jeho náskok se rozplynul ještě, než dorazil na úvodní střelbu vleže. Fourcade i Johannes Bö zde však museli na trestné kolo, takže se L’Abbé-Lund stále držel na čele. Ondřej Moravec jednou chyboval, Krčmář zastřílel čistě.

Po druhé střelbě vleže se už do čela dostal Fourcade. Neuvěřitelný posun zaznamenal Rus Anton Šipulin, který startoval osmnáctý, ale po dvou bezchybných střelbách poskočil už na čtvrté místo. Moravec tentokrát zastřílel čistě, naopak Krčmář musel na dvě trestná kola.

Ačkoli si Fourcade přivezl na první stojku parádní náskok 20 sekund, po trestném kole se na něj znovu dotáhl L’Abbé-Lund. Cestou na poslední střelbu mu ale Francouz znovu utekl, a protože tentokrát střelecky už nezaváhal, přivezl si do cíle nakonec luxusní odstup 18 sekund. Ovšem nikoli na L‘Abbé-Lunda, který na poslední stojce dvakrát střelecky selhal, ale na nakonec stříbrného Němce Hofera. Bronz si i přes čtyři trestná kola připsal Johannes Bö.